Drohiczyn. Atrakcje, które warto zwiedzić

Anna Piernikarczyk
Drohiczyn
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Drohiczyn to niewielkie miasto leżące w województwie podlaskim, na wysokim brzegu Bugu, niedaleko Siemiatycz. Chociaż dziś liczy zaledwie 2 tys. mieszkańców, w przeszłości było stolicą Księstwa Drohickiego, stolicą województwa podlaskiego i miejscem koronacji jedynego króla Rusi - Daniela.

Zabytki w Drohiczynie

Mimo utraty znaczenia miasto jest siedzibą Biskupa Drohickiego, stoi tu katedra i seminarium diecezjalne. Pamiątką chlubnej przeszłości są piękne świątynie:

Drohiczyn
Drohiczyn

- Katedra Trójcy Przenajświętszej, ul. Kościelna - katedra i klasztor jezuitów, katedra pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku, barokowa budowla zniszczona podczas wojen światowych, została później pięknie odnowiona, a we wnętrzu w ołtarzu głównym kryje XVII-wieczny obraz Trójcy Świętej

- Kościół franciszkański Wniebowzięcia NMP w Drohiczynie, ul. Kraszewskiego - budowa kościoła miała miejsce w XVII wieku, a klasztoru w kolejnym stuleciu. Powstało tu Muzeum Diecezji Drohiczyńskiej

Drohiczyn
Drohiczyn

- Kościół Benedyktynek w Drohiczynie, ul. Benedyktyńska - późnobarokowy kościół Wszystkich Świętych z klasztorem benedyktynek, kompleks pochodzi z XVIII wieku, ale klasztor był rozebrany przez cara i odbudowany dopiero w II połowie XX wieku

- Cerkiew prawosławna św. Mikołaja w Drohiczynie, Pl. Tadeusza Kościuszki - klasycystyczna świątynia pochodzi z końca XVIII wieku

Drohiczyn katedra
Katedra w Drohiczynie
Drohiczyn

Atrakcje w Drohiczynie

Atutem Drohiczyna jest niezwykle malownicze położenie, ze szczytu Góry Zamkowej rozpościera się wspaniały widok na dolinę Bugu i na zakole rzeki, która skręca tuż pod wzgórzem o 180 stopni. Widok ten warto obejrzeć wielokrotnie przy zmieniającym się oświetleniu, w różnych porach dnia i roku. Urzeka swym pięknem.

Latem można wybrać się na rejs statkiem po rzece lub spływ kajakowy, skąd z kolei można podziwiać Górę Zamkową stopniowo podmywaną i zabieraną przez Bug.

Drohiczyn
Drohiczyn

Warto również zobaczyć Muzeum Diecezjalne znajdujące się w dawnym klasztorze franciszkańskim, ze wspaniałymi zbiorami sztuki sakralnej i pamiątkami z wizyty Św. Jana Pawła II w Drohiczynie.

W północnej części miasteczka znajduje się Muzeum Regionalne (ul. Kopernika 9) pokazujące historię i etnografię regionu (wstęp bezpłatny, zimą umawianie telefonicznie.) Powstał tu również Nadbużański Park Historyczno - Kulturowy.

Drohiczyn
Drohiczyn

Oficjalna strona miasta Drohiczyn

Noclegi w Drohiczynie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Drohiczyn - widok z Góry Zamkowej
Drohiczyn
Drohiczyn
 

Co zobaczyć w okolicy?

Jeśli chcesz odkryć jeszcze więcej pięknych zakątków tej części Polski, mamy dla Ciebie kilka propozycji. W promieniu 50 kilometrów znajdziesz urokliwe miejscowości i regiony, które warto uwzględnić w swojej podróży.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Drohiczyn
Drohiczyn Góra Zamkowa
Drohiczyn
Drohiczyn
(4.5 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności.
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie